Bilgisayar Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

bilgisayar hakkında bilinmesi gerekenler

İstatistikler gösteriyor ki; bilgisayar bilgisi günümüzde; iyi bir eğitim, iş ve sosyal yaşam için önemlidir. Bu gerçek ile yüzleşerek bilgisayar ile ilgili birkaç gerçekle yüzleşmeye ne dersiniz?
Günümüzde birçok aile bilgisayar eğitiminin önemini anlamış ve bilgisayar bilimleri ile ilgili okul seçmeleri ve akademik kariyer için önemi konusunda çocuklarını yönlendiriyorlar.
Bilgisayar bilimleri ile ilgili meslekler 2014-2024 yılları arasında % 12,5 artış göstereceği bekleniyor. Şuan her meslek dalı için her sektörde gerekli olan bilgisayar bilimleri için tüm bölümlerde bu konu ile ilgili ek dersler eklendi. Ancak ne kadar faydalı olduğu gerçekten tartışılır. Bilgisayar bilimi tıpkı matematik gibi mantık konusunda bilgilenilmesi gereken bir bölümdür. Mantık öğretilmeden ezberci bir zihniyet ile teoride kalan derslerden ise kişinin kendini geliştirmek adına ek eğitimleri araştırması ekstrem bir durum olmuştur.
Geleceğin mesleği olan bilgisayar bilimleri ile ilgili teoride kalmayarak pratik altyapısı olan üniversite seçimleri yapmak gerçekten önemlidir.
Bilgisayar teknolojileri her birimizin birazda olsa bilmesi gereken bir bilim dalıdır.


Peki, bilgisayar teknolojilerini okumak isteyen kişilerde ne gibi özellikler olmalıdır?

  • Sistemli yani sistematik düşünebilen,
  • Matematik mantığı güçlü,
  • Kendini yenileyebilen sürekli araştırmacı ruhunu koruyabilecek yapıya sahip,
  • Fikirleri kavrayıp bilgisayar diline çevirebilen,
  • Çok sabırlı,
  • Çok dikkatli,

Geleceği bilgisayar teknolojisi başlattı ve geliştirmeye devam ediyor. Bu gerçekten uzaklaşmak imkânsızdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*