Lazer Epilasyon

lazer epilasyon

Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı kılan kalıcı ve daha sağlıklı olmasıdır, ve bu yüzden daha çok tercih edilir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin tüylerin kalıcı olarak yol edilmesini sağlayan lazer epilasyon, geleneksel yöntemlere kıyasla daha acısızdır. Doğru tıbbi cihazlarla ve uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl-tüy yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı saptanır ve kişiye yaklaşık olarak kaç seansta bu isteyenmeyen tüylerden kurtulacağı bilgisi verilir.

EsmerLife Polikliniği | Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Işınların tetiklenmesiyle elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik gibi birçok alanda kullanılır. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüylenmenin önüne geçilmesi için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 25 senedir uygulanan bir yöntemdir. Vücudun hemen hemen bütün bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca tüylere herhangi bir müdehalenin yapılmamış ve tüylere dokunulmamış
olması gerekir. Böylece hem tüylerin miktarı ve yapısı rahatça gözlemlenebilir hem de lazerden alınacak verimliliğin artması hedeflenir.
Planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak bölge güzel bir şekilde temizlenir. Kıl tipi ve yoğunluğu,cilt tipi ve rengi gibi nedenler uzman tarafından incelendikten sonra uygun lazer cihaz ile istenilen bölgeye seri atışlar
yapılarak işlem başlatılır. İşlemin tamamlanması cilt ve tüy tipine,rengine, epilasyon yapılacak alanın genişliğine göre değişiklik gösterir. Belirli zaman aralığıyla bu işlemlerin tekrarlanması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*