Santral Seslendirme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekler Neler?

santral seslendirme bilgilendirme yazısı

Seslendirilecek metnin düzgün ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmış olması, diksiyonu güzel ve düzgün, kurumsal ses tonu konularında kendisini geliştirmiş, etkili konuşma eğitimi almış, bir çok referansı olan seslendirme sanatçıları tarafından seslendirilmelidir.

Anonsta kullanılacak fon veya bekletme müzikleri, gerek müşteriyi rahatsız etmemeli gerekse seslendirme sanatçısının sesinden yüksek olmamalıdır.Aynı zamanda Ses kayıtlarının
santral cihazlarına uygun formatlar da olmalıdır.

Santral anonsunun ve seçilen anons seslendirme sanatçılarının seçmiş olduğunuz fon müziğine uygun olup olmadığını değerlendirin örnek verecek olursak; Seçtiğiniz anons sesinin çok canlı, seçmiş olduğunuz fon müziğinin ise çok ciddi olmaması dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir.

Santral Seslendirme

Santral karşılama metinlerinde bağlanılacak dahili numaraların tamamının müşterilerin talep ettiği departmanlar olup olmadığına dikkat edin. Örneğin sizi yurtdışından veya herhangi bir ülkeden arayan müşteriniz, hiç bilmediği bir dilin dahili hattına yönlendirilirse bu durum sizi ve firmanızı çok zor bir duruma düşürebilir ve firmanın imajı zedelenebilir.

Size ait olan santral anons kayıtlarınızı mutlaka bir USB bellek yada taşınabilir hard disk gibi ortamlarda muhafaza ediniz. Santral cihazlar elektronik cihazlar olduğundan
anonslarınız’ın silinmesi durumunda, santral anons kayıtlarınızın yedeğinin sizde bulunması size yarar sağlayacaktır.

Santral seslendirme Sesi seçiminde ise tüm anonsları aynı kişinin okuması ve genel olarak bütünlüğü korumanız önem arz etmektedir. Bekletme anonsları, santral karşılama anons sesleri farklı olduğunda telefonda bekleyen müşteriyi güvensiz hissetmesine sebep olacaktır, bu nedenle santral robot sesi seçiminde tüm anonsları tek bir sanatçının okuması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*